Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a kapcsolatos irányelv értelmében.
FEIND Zenit 2022 (0,75l)
1.749 Ft
Menny.:db

FEIND Zenit 2022 (0,75l)

1.749 Ft
Menny.:db
Házhozszállítás: 1-3 munkanap
Készletinformáció: Rendelhető
Gyártó: Feind
Szerezhető hűségpontok: 9
Egységár: 2.332,00 Ft/liter

Termék leírás

Halvány aranysárga szín, narancsos árnyalatokkal. Illatában egyértelműen a sárgabarackos, citrusos jegyeket fedezhetjük fel. A savak és a maradékcukor nagyszerű harmóniát képez, ízében pedig visszaköszön a sárgabarack. Fiatalos, lendületes bor, hosszan tartó utóízzel. Ajánljuk gyümölcsös desszertek mellé.

Zenit szőlőről

A zenit szőlőből készült bor egy viszonylag fiatal, fehér szőlőfajtából előállított ital. A zenit szőlőmagvait a kékoportól és az ezerjójútól keresztezték, és az 1980-as években hozták létre Magyarországon. A zenit fajtát elsősorban a könnyű és friss fehérborok előállítására használják. A zenit szőlő jellegzetességei közé tartozik az enyhén fűszeres, gyümölcsös ízvilág, melyet általában alacsonyabb savak kísérnek. A borok színe általában világos színű, az aranytól a halványzöldig terjedhet. A zenit bora frissességével és könnyed stílusával rendkívül kellemes lehet a tavaszi és nyári hónapokban. Az ízjegyek között megtalálhatók a citrusfélék, zöld alma, körte, és a virágos jegyek is. Az ital könnyed, frissítő és jó ivású, így ideális választás lehet könnyű salátákhoz, halakhoz vagy tenger gyümölcseihez. A zenit szőlőből készült borokat általában fiatalon, az évjáratukat követő első két évben fogyasztják el, hogy megőrizzék frissességüket és gyümölcsösségüket. A borászok azonban kísérleteznek ezzel a fajtával, és egyes esetekben érlelt verziókat is készítenek, amelyek komplexebb ízprofilokat kínálnak. Magyarországon a zenit szőlő népszerűvé vált a könnyed, mindennapi borok kategóriájában, és egyre több borászatban találkozhatunk vele.

Feind pincészet története

A borászatot Feind Lajos alapította 1995-ben, amikor a Balaton partján 14 hektár szőlőt vásárolt. Innen indult a szőlőgazdálkodás és ezt vitte tovább a borászat irányába. 20 év alatt 130 hektárra bővítette szőlőterületét. A szőlőültetvények legnagyobb része Balatonfőkajáron az Öreg-hegyen található, ezen kívül Balatonvilágoson, Balatonaligán és Balatonfüreden is vannak területei, minden ültetvényük a Balatonfüred-Csopaki borvidékhez tartozik.
2019. januárjában Feind Lajos a borászat vezetését fiára Feind Zoltánra, valamint Bacskai István ügyvezetőre bízta. Az új vezetők megítélése szerint a Feind borászati üzem már rég kinőtte magát, ezért Balatonfőkajár határában egy 2 000 m2-es borászati üzemet álmodtak meg. Ez egy komplett beruházás volt, tehát a szőlőfeldolgozástól, a présekig, a palackozó üzemen át ma már minden egy helyen található.

Balatonfüred-Csopaki borvidék

Balatonfüred-Csopaki borvidék Magyarország Dunántúli régiójában található, elterülve a Balaton tó északi partjának keleti medencéjében, körülbelül 2150 hektáron. A területet lankás hegylábfelszín és mérsékelten meredek hegységperemi formák jellemezik, amelyek kiválóan alkalmasak a szőlőtermesztésre. A borkultúra gyökerei egészen a római időkig nyúlnak vissza, de igazán a Pannóniában már régebben ismert szőlőművelés fejlődött ki Probus császár idejében. Az Árpád-házi királyok korában a régió fontos királyi és egyházi birtokokkal rendelkezett, például I. Szent István 1018-ban Balatonfüred-Csopaki szőlőket ajándékozott a Veszprém-völgyi apácamonostornak. A tihanyi bencés apátság is jelentős szerepet játszott a borvidék fejlődésében, irányítva a környező településeket. A török idők végvári csatározásai és az azokkal járó pusztítások sajnos meggyérítették a szőlőművelők számát és csökkentették a szőlőterületet. Az 18. században azonban újra fellendült Balatonfüred fejlődése, és a 19. század közepére a Balaton "fővárosává" vált, ahol a vármegyei és az országos előkelőségek kiváló fehér borok társaságában találkoztak és szórakoztak bálok és ünnepek alkalmával. Balatonfüred-Csopaki borvidék életében kiemelkedő szerepet játszik Balatonfüred városa, amely 1987 óta viselheti a Szőlő és Bor Nemzetközi Városa címet. A szőlőfajtákat hagyományosan alacsony tőkeformákon termesztették, de a legújabb szőlőtermesztési szabályok már minimum 3300 tő/hektár telepítési sűrűséget írnak elő. A borvidéki szabályozás a maximális 100 hl/ha seprős újbort engedélyezi, míg a Csopak OEM boroknak sokkal szigorúbb feltételeknek kell megfelelniük. A dűlős borok, jégborok és késői szüretelésű borok csak kézi szürettel készülhetnek, hangsúlyozva a tradíciót és a minőség iránti elkötelezettséget. Ezen szabályok mellett a Balatonfüred-Csopaki borvidék a magas minőségű borok és a terület egyedi karakterének megőrzésére törekszik, hozzájárulva ezzel Magyarország gazdag borkultúrájához.

Hasonló termékek

MÉSZÁROS PÁL Chardonnay 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.739 Ft
Rendelhető

MÉSZÁROS PÁL Irsai Olivér 2024 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.739 Ft
Rendelhető

FRITTMANN Sauvignon Blanc 2024 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.769 Ft
Rendelhető

GRAND TOKAJ Furmint Száraz 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.729 Ft
Rendelhető

GRAND TOKAJ Furmint Félédes 2022 (0,75l)

Félédes fehérbor

1.729 Ft
Rendelhető

GRAND TOKAJ Hárslevelű 2022 (0,75l)

Félédes fehérbor

1.729 Ft
Rendelhető

GRAND TOKAJ Sárgamuskotály 2023 (0,75l)

Félédes fehérbor

1.729 Ft
Rendelhető

FRITTMANN Cabernet Franc 2023 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.719 Ft
Rendelhető