Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a kapcsolatos irányelv értelmében.
GESZLER Zenit 2023 (0,75l)
1.919 Ft
Menny.:db

GESZLER Zenit 2023 (0,75l)

1.919 Ft
Menny.:db
Házhozszállítás: 1-3 munkanap
Készletinformáció: Rendelhető
Gyártó: Geszler
Szerezhető hűségpontok: 10
Egységár: 2.558,67 Ft/liter

Termék leírás

Illatos, zamatokban gazdag, kerek, finom savakkal és ásványossággal teli, fiatalos, beszélgetős bor. Ezerjó gyermek. Az ezerjóból és Bouvier-ből nemesített zenit otthonára talált Móron.

Zenit szőlőről

A zenit szőlőből készült bor egy viszonylag fiatal, fehér szőlőfajtából előállított ital. A zenit szőlőmagvait a kékoportól és az ezerjójútól keresztezték, és az 1980-as években hozták létre Magyarországon. A zenit fajtát elsősorban a könnyű és friss fehérborok előállítására használják. A zenit szőlő jellegzetességei közé tartozik az enyhén fűszeres, gyümölcsös ízvilág, melyet általában alacsonyabb savak kísérnek. A borok színe általában világos színű, az aranytól a halványzöldig terjedhet. A zenit bora frissességével és könnyed stílusával rendkívül kellemes lehet a tavaszi és nyári hónapokban. Az ízjegyek között megtalálhatók a citrusfélék, zöld alma, körte, és a virágos jegyek is. Az ital könnyed, frissítő és jó ivású, így ideális választás lehet könnyű salátákhoz, halakhoz vagy tenger gyümölcseihez. A zenit szőlőből készült borokat általában fiatalon, az évjáratukat követő első két évben fogyasztják el, hogy megőrizzék frissességüket és gyümölcsösségüket. A borászok azonban kísérleteznek ezzel a fajtával, és egyes esetekben érlelt verziókat is készítenek, amelyek komplexebb ízprofilokat kínálnak. Magyarországon a zenit szőlő népszerűvé vált a könnyed, mindennapi borok kategóriájában, és egyre több borászatban találkozhatunk vele.

Geszler pincészet története

A Geszler pincészet közel 40 hektáron gazdálkodik, negyedik generáció óta Móron. Mór remek helyen fekszik, az egyik legjobb adottságú borvidéke Magyarországnak, a Vértes és a Bakony hegység között elterülő Móri árokban a Közép-Dunántúlon. Sokféle szőlővel foglalkoznak, mint például a Móri borvidék egyik büszkeségével, az Ezerjóval, továbbá Zenittel, Királyleánykával, Zöld veltelínivel, Chardonnay-val, Irsai Olivérrel, Kékfrankossal és a legfiatalabb telepítésükkel az Olaszrizlinggel.
Geszler borok sváb szorgalommal, nagy gondossággal és szeretettel készülnek. Móri, megyei, országos és nemzetközi sikerekkel.

Móri borvidék

A Móri borvidék, Magyarország 22 borvidéke közül talán a legkisebb, ugyanakkor a leginkább elismert borászati régiók közé sorolható. Gazdag múltja egészen a történelmi időkig nyúlik vissza, azonban a bortörvényünk csak 1996-tól nevesíti Mór, Pusztavám, Söréd, Csókakő, Zámoly és Csákberény I. és II. osztályú szőlőkataszteri besorolású területeit. Ezen települések a Vértes és a Bakony völgyében elhelyezkedő területeken már évszázadokon át meghatározó szerepet játszottak a szőlő- és bortermelésben. A szőlőművelés és a borkészítés hosszú időn keresztül az itt élő emberek életének természetes ritmusához igazodott, számos ünnep, társadalmi esemény és kulturális hagyomány kapcsolódott hozzá. A második világháborút követően, noha a soproni és a móri borvidékek rendelkeztek a legjobb állapotú szőlőkkel az országban, az egyéni borosgazdákra nehéz időszak köszöntött be a beszolgáltatási rendszer és az erőszakos kollektivizálás miatt. Az 1949-ben alapított Móri Állami Gazdaság, majd a 1950-ben megalakult móri Szőlészeti Kutatóintézet a szocialista időkben vált jellemzővé, mely során nagyüzemi szőlő- és bortermelés dominált. A Móri borvidék borai főként fehérborok, a meghatározó fajták közé tartozik az ezerjó, leányka, tramini, rizlingszilváni, zöld veltelini és az ezerfürtű. Az ezerjó, ma már hungarikumként ismerve, a 19. századi filoxéravész után lett a borvidék fő szőlőfajtája. A móri borok jellemzően kemények és későn érnek be teljes potenciáljukkal, harmadik évüktől válnak igazán egyedivé. Kedvező időjárás mellett az aranysárga szőlőfürtök csodálatos zamatot hoznak létre. A móri borok férfias jellegüket a magas savtartalomnak köszönhetik, de mértékletes fogyasztás esetén nem okoznak fejfájást vagy másnaposságot, ahogy azt a mondás is tartja: "a móri bor meszes, aki issza eszes". Ezen borok mésztartalma más magyarországi borokhoz hasonlóan átlagos, de a magas savtartalomnak köszönhetően különleges ízvilágot kínálnak.

Hasonló termékek

GESZLER Chardonnay 2022 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Ezerjó 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Zöld Veltelíni 2023 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

GESZLER Királyleányka 2023 (0,75l)

Félszáraz fehérbor

1.919 Ft
Rendelhető

MÉSZÁROS PÁL Kékfrankos 2021 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.919 Ft
Rendelhető

BODRI Bodrikutya Vörös 2023 (0,75l)

Száraz vörösbor

1.899 Ft
Rendelhető

BODRI Sauvignon Blanc 2024 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.899 Ft
Rendelhető

BODRI Sári 2024 (0,75l)

Száraz fehérbor

1.899 Ft
Rendelhető