A Nagy és Nagy Borászat eredetileg két testvér, Nagy Lajos és Nagy Csaba közös vállalkozásaként indult 1999-ben. Azóta a képlet némileg változott, hiszen a két Nagy immár Noémit és Franciskát, Lajos két lányát jelenti, akik fiatalos lendületet vittek a 100%-ban családi tulajdonú pincészet életébe.
A borászat a közelmúltig Uzsán, egy 16.000 hektoliter kapacitású telephelyen működött, de 2018-ban a család megvásárolta Rizapusztát, így további 40.000 hektoliterrel bővültünk. Az egykori uradalmi majd szövetkezeti pincét nagy erőkkel újítjuk, csinosítjuk, impozáns birtokközpontot alakítunk ki, korszerű technológiával, a Balaton egyik legnagyobb feldolgozó, tároló és palackozókapacitásával. A palackozás már teljes egészében itt folyik, de a szőlő és a borok egy részének feldolgozásában, kezelésében, tárolásában Uzsa is fontos szerepet kap. Rizapusztán a reduktív technológia, nagy teljesítményű pneumatikus prések, rozsdamentes acél berendezések mellett fahordós érlelőtérrel is rendelkezünk, mely Prémium boraink érlelésénél kap szerepet.
A birtok gyönyörű fekvésű, délről a Balaton, körben a Kisörsi hegy, Gulács és az öreg Badacsony impozáns látványa kápráztatja el az ide látogató turistákat. Hamarosan nekik is újdonsággal szolgálunk, hiszen a pincészet területén már kitisztítottuk a százéves fákat rejtő parkot, és az itt található romos épület is teljes felújításon esik át. Borszaküzlet, kóstolótér és terasz készül, ahol kellemes környezetben kóstolhatják meg borainkat, és élvezhetik a balaton-felvidéki táj szépségét.
Badacsonyi borvidék
A Badacsonyi borvidék a Dunántúl középső részén, a Balaton északi partjának nyugati területén, a Badacsony környékén fekszik, és e terület a Balaton-felvidék geográfiai tájegységének legnagyobb bazaltsapkás deflációs tanúhegyének otthont ad. A borvidék a Badacsony Hegyközség, a Badacsonyi Borfalvak Hegyközség, a Káptalantóti-Csobánc Hegyközség és a Szent György-hegy Hegyközség együttműködéséből született. A történelmi borvidék kiemelkedő szőlőtermő dűlője a 438 méter magas Badacsony-hegy, mellette a Szent György-hegy (414 m), továbbá a Szigliget-hegy és Kisörs-hegy. A talaj összetétele bazalt alapú, pannonagyag, pannonhomok és lösz. A könnyen lebomló vulkanikus kőzet és a permi homokkő vörös málladékának mikroelemekben gazdag felszabadulása egyedülálló borkülönlegességeket eredményez ezen a területen. Az enyhe, kiegyensúlyozott éghajlat és a magas páratartalom a Balaton közelségének köszönhetően ideális mikroklímát teremt, amely kiválóan elősegíti a természetes csemegeborok készítését. A borvidékhez a következő települések I. és II. osztályú szőlőhatár-részei tartoznak a szőlőkataszter szerint: Ábrahámhegy, Badacsonytomaj, Badacsonytördemic, Balatonrendes, Balatonszepezd, Diszel, Gyulakeszi, Hegymagas, Káptalantóti, Kisapáti, Kővágóörs, Nemesgulács, Raposka, Révfülöp, Salföld, Szigliget, Tapolca. Ezek a települések együttesen gazdagítják és ápolják ezt a kivételes borkultúrát és történelmi hagyományokkal rendelkező területet, amely hazánk egyik legelismertebb borászati régiójává vált.